Povinné zmluvné poistenie na (ne)motorové vozidlá

Ochráňte sa pred každým rizikomPotrebujete si uzatvoriť povinné zmluvné poistenie? Neviete, kto vám môže ponúknuť najvýhodnejšie prípadne najlacnejšie? Tak v tom prípade treba spustiť porovnanie a výpočet PZP. Či to urobíte svojpomocne (osobne) alebo prostredníctvom internetu je na vás. V tomto článku si povieme, akými výhodami disponuje jeden aj druhý spôsob porovnania. Ale aj to, kde nájsť presne také poistenie, aké potrebujete. Začnime teda s tým, kde s hľadaním začať.

Zákonné poistenie auta

Počuli ste už o uzavretí PZP online? Ste voči tomuto spôsobu požiadania o poistenie skeptický? Tak v tom prípade by ste si mali naštudovať názory klientov, ktorí tento spôsob vysoko ocenili. Už sa k osobnému žiadaniu neplánujú vôbec vrátiť. Zákonné poistenie auta nájdete aj online, vďaka ktorému sa dostanete k tomu najvýhodnejšiemu poisteniu na slovenskom trhu. Snáď viete, že povinné zmluvné poistenie sa netýka len auta, ale aj iných dopravných prostriedkov. Či už motorových (motocykel, dodávka, poľnohospodárske stroje, vysokozdvižné vozíky), ale aj nemotorových (prípojné vozidlo). Ďalším kritériom je, že poisťovacej povinnosti podliehajú vozidlá s evidenčným číslom alebo bez evidenčného čísla. Avšak s povinne platným technickým preukazom.

Poistenie auta online

Výhodou poistenia auta online nie je len to, že značne ušetríte váš čas, ale môžete ušetriť aj niekoľko stovák eur. Nepotrebujete sa nikam pohybovať, všetko vybavíte rýchlo a jednoducho odvšadiaľ, kde máte pripojenie na internet. Povinné zmluvné poistenie online je skutočne najjednoduchší a najrýchlejší spôsob nielen získania rôznych typov poistenia, ale aj obyčajného nezáväzného porovnania ponúk viacerých poisťovacích poisťovní. Je rozdiel, či si všetko vybavíte do 10 minút alebo do 10 hodín. Je rozdiel, či za zákonné poistenie zaplatíte 70 alebo 300 eur. Ak vám to nie je jedno, rozhodne sa obráťte na PZP online.

Ako sme si povedali, rozdiel v cene povinného zmluvného poistenia a rýchlosť jeho získania, závisí aj od toho, aký spôsob požiadania si vyberiete. Online je rýchlejšie ako osobné prieskumy v kamenných pobočkách poisťovní. No rozdiel je aj v tom, kde hľadáte ceny. Môžete tak urobiť jednotlivo, to znamená, zvlášť zisťovať ceny poistenia na stránkach konkrétnych poskytovateľov poistenia alebo si otvoríte jednu stránku, na ktorej budete mať ponuky všetkých poisťovateľov. Takou stránkou je aj nami zmienená stránka, ktorá spolupracuje s viacerými poisťovacími poisťovňami, čiže využitím tohto spôsobu ušetríte váš čas ešte niekoľkonásobne. Sprostredkuje vám presné porovnanie povinného zmluvného poistenia z viacerých poisťovní.

Aj malá nepozornosť stačí k veľkej škodePorovnanie ceny

Porovnávať jednotlivé ceny poistenia auta z viacerých poisťovní môžete aj vďaka stránke, ktorá vám konkrétne ponuky vygeneruje na základe vami vypísaného formulára. Čo všetko je potrebné do tohto formulára zadať? Odporúčame vám si nachystať váš vodičský preukaz (ak ste majiteľom poisťovaného vozidla) a technický preukaz od vozidla, ktoré chcete poistiť. Budú potrebné preto, lebo ceny porovnania ovplyvňuje viacero faktov.

Avšak nielen tie od vozidla, ale aj o majiteľovi. Vplyv na cenu poistenia môže mať napríklad to, aký objem a výkon má vaše vozidlo, na čo ho využívate, rok výroby, približný počet km najazdených za jeden rok, najväčšia prípustná hmotnosť, prevádzková hmotnosť atď. Majiteľ môže cenu svojho poistenia auta ovplyvniť aj tým:

ale samozrejme aj inými faktami, ktoré budú vo formulári jasne vyznačené. Po vypísaní všetkých nevyhnutných údajov si počkajte na porovnanie a doprajte si dostatok času na výber toho správneho. Samozrejme, nie ste povinný si o povinné zmluvné poistenie požiadať okamžite. Porovnanie poistky môžete opakovať každý deň, keďže to nie je spoplatnené. Dajte si pozor aj na detailné podmienky, napríklad ako sa poisťovňa zachová v prípade stopára v auta.

Najlacnejšie PZP na auto

Pokiaľ patríte k tým žiadateľom, ktorí si ako najdôležitejší faktor poistenia zvolili cenu, ste na dobrej adrese. Porovnanie poskytne nielen najlacnejšie riešenie na auto, ale aj na motorku prípadne na iný dopravný prostriedok. Či už hľadáte najlacnejšie povinné zmluvné poistenie na Mercedes, Suzuki či Seat, určite sa nebudete sťažovať. Získate ponuky poistenia skutočne od všetkých poisťovní. Môžete uzatvoriť aj dodatočné poistenie čelného skla – https://www.uzavripzp.sk/poistenie-celneho-skla/.

Zákonné poistenie sa neoplatí zanedbať hlavne z toho dôvodu, že za jazdu na nepoistenom vozidla hrozia vysoké pokuty. Za spôsobenú nehodu s takýmto vozidlom by ste mali doživotnú ujmu nielen finančnú, ale aj psychickú. Preto si dobre zvážte, či budete poistenie auta odkladať alebo si nejaké vyberiete hneď. Stránka vám okrem porovnanie umožňuje aj poistenie požiadať, a to kliknutím na danú ponuku. Do niekoľkých minút dostanete na vašu mailovú adresu potvrdzujúcu správu s niekoľkými prílohami, vrátane ktorých nájdete dočasnú zelenú kartu (ktorú si musíte vytlačiť a nosiť pri sebe ako náhradu za originál zelenú kartu, ktorá vám bude doručená po zaplatení poistného), návrh zmluvy, podmienky zmluvy, ale samozrejme aj údaje na zaplatenie poistného.

Snažte sa ho zaplatiť čím skôr, pretože platnosť dočasnej zelenej karty je len 30 dní. Po tejto dobe vám poistenie zanikne a vy opäť riskujete zastavenie policajnou hliadkou a vysoké pokutovanie. Po zaplatení poistného vám bude na domácu adresu doručená originál zelená karta, ktorú musíte nosiť povinne pri každom používaní vozidla, pretože týmto dokladom sa preukazujete pri náhodnej kontrole policajnou hliadkou. Snažte sa si ustrážiť dobu platnosti týchto dokladov, pretože aj za neplatné poistenie sa môžete ochudobniť o nejaké to „euro“.

Zhrnutie informácií

Na záver by sme vám chceli povedať, že zákonné poistenie na auto nie je jediný typ povinného poistenia, ktoré musíte rešpektovať. Spomenuli sme aj iné vozidlá, ktoré tejto povinnosti podliehajú. V opačnom prípade vám hrozia vysoké pokuty, ktorých výška by mohla zabezpečiť povinné zmluvné poistenie daného vozidla na niekoľko rokov. Ak ste si stále nenašli vhodné poistenie, obráťte sa na stránku, ktorá vám pomôže nielen s jeho výberom, ale poskytne vám aj porovnanie viacerých produktov a rýchle požiadanie poistenia. Ak by ste potrebovali ešte niekoľko objektívnych informácií, tipov či názorov, môžete si prečítať článok na tejto stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *