Nebankové pôžičky – začnite im veriť

Bankové aj nebankové pôžičky majú svoje špecifiká, no nebankové pôžičky sa dajú získať jednoduchšieBankové či nebankové pôžičky? Podľa čoho si vybrať? Pre ktoré sa rozhodnúť? Boj medzi nimi trvá už dlhé roky a ako sa zdá asi sa ani nikdy neskončí. Teda, je na vás sa rozhodnúť, od koho si chcete pôžičku zaobstarať. My sa vám budeme snažiť nižšie v texte poskytnúť relevantné informácie o obidvoch subjektoch, na základe ktorých môžete vyvodiť, ktorý z nich bude pre vás ten správny. Na výber máte bankové spoločnosti a ich nepriamy protipól, nebankové spoločnosti.

Veľa ľudí má v predstave, že to zlé predstavujú tie druhe menované spoločnosti, a to dobré, naopak, bankové spoločnosti. Nie je to tak celkom pravda. Hockto, kto vás chce oklamať, vás oklame, a pritom to ani vôbec nemusí byť spoločnosť, ale osoba. Všetko závisí od vašej obozretnosti. Ak natrafíte na nejakú menej známu spoločnosť, overte si, či ma licenciu na to, aby poskytovala pôžičky. Môžete tak urobiť na stránke Národnej banky Slovenska.

Nebankové spoločnosti vám poskytujú širokú paletu produktov. Okrem toho, že si od nich môžete požiadať pôžičku, taktiež môžete požiadať o kreditnú kartu, splátkový predaj či o refinancovanie úveru. Primárne sa však povenujme nebankovým pôžičkám. Medzi najpopulárnejšie pôžičky, a teda také, ktoré banka neposkytuje, patria: úver „ihneď“, bez registra, bez dokladovania príjmu či pre nezamestnaných. Každej a jednej sa povenujeme jednotlivo nižšie.

Podľa toho, ako môžete o peniaze požiadať ich rozlišujeme na online, telefonické, osobné a sms typy.

Rôzne typy nebankových pôžičiek sú určené rôznej klientele, najrýchlejšie sú online nebankové pôžičky

  1. Online

Nebankové online pôžičky patria bez pochyby k najrýchlejšiemu spôsobu získania pôžičky. Na internet si nájdete poskytovateľov, prípadne ak kliknete na spojenie označené v predchádzajúcej vete, budete presmerovaní na stránku webu, ktorý poskytuje porovnania a pôžičky od rôznych sprostredkovateľov. Skladajú sa z online žiadosti, ktorú môžete mať vypísanú už do niekoľkých minút. Po odoslaní žiadosti už len čakáte na odpoveď zo strany poskytovateľa. Viacej si môžete preskúmať aj v tomto článku od Pravdy.

  1. Cez telefón

Ak ste si zistili telefonický kontakt na poskytovateľa pôžičky a viac vám vyhovuje tento spôsob žiadosti, tak aj takto si môžete zabezpečiť peniaze. Priamo sa môžete opýtať na to, čo vás zaujíma a v niektorých prípadoch už môžete mať aj okamžitý výsledok o tom, či vám žiadosť bola schválená alebo nie.

  1. Osobným stretnutím

Nebanková pôžička je dostupná aj prostredníctvom osobného stretnutia. Treba mať na pamäti, že nie všetky spoločnosti majú pobočky, s niektorými si dohodnete stretnutie s ich agentom buď u vás doma alebo na nejakom inom mieste. Rovnakou výhodou tejto pôžičky, ako aj tej predchádzajúcej je, že sa môžete priamo tohto pracovníka opýtať na všetky potrebné veci. Týmto spôsobom môžete niekedy peniaze dostať aj na ruku (okamžite je to hlavne v prípade žiadosti na pobočke a po preskúmaní žiadosti vám peniaze dá aj agent na druhom stretnutí).

  1. Cez Sms

K tejto nebankovej pôžičke potrebujete len mobilný telefón, zistiť si správny tvar sms ako aj číslo, na ktoré je nevyhnutné túto žiadosť odoslať. Vyhodnocovanie trvá väčšinou dlhšiu dobu – aj niekoľko dní.

O aké typy môžem požiadať?

Vyššie sme spomínali, že je veľa druhov nebankových pôžičiek. Poskytnú vám sumu už od 20 eur a žiadať môžete až po 100 000 eur. Doba splatnosti sa pohybuje od 5 dní do niekoľko desiatok rokov, samozrejme závisí to od toho, akú sumu ste si zvolili. Splatnú dobu si väčšinou určujete sami a to tak, že si vyberiete jeden z poskytovateľom navrhnutých splatných termínov. Skonkretizujme si tieto všeobecné fakty do jednotlivých nebankových pôžičiek.

  1. Ihneď

Nebanková pôžička ihneď je taká, ktorá vám dokáže sprostredkovať vami žiadané peniaze do 10 minút. O akú sumu teda môžete požiadať? Okamžite vám poskytne až 350 eur. Splatnosť tejto pôžičky je od 5 do 30 dní. Ak ste prvýkrát žiadateľom o pôžičku od spoločnosti Ferratum alebo Pôžičkomat, môžete mať pôžičku do 15 eur bez úroku. Ináč je potrebné počítať s úrokom okolo 20 – 25%. Okrem toho je dostupná bez registra, bez dokladovania príjmu a z toho dôvodu je vhodná aj pre nezamestnaných.

  1. rýchla

Typ ihneď vám na rozdiel od tejto rýchlej poskytne peniaze oveľa rýchlejšie. Rýchlej nebankovej pôžičke môže trvať dlhšie preverovanie žiadosti, schvaľovací proces ako aj odosielanie peňazí. Niekedy sa to dá stihnúť do 72 hodín, treba však počítať aj s 1 týždňom. Výhodou je, že to môžete žiadať do 5 000 eur. Aj pri nej treba rátať s vyššou úrokovou mierou, no niektoré nebankovky ponúkajú rôzne akcie vo výške úrokov, ktoré sú v porovnaní s bankami lepšie. Celkovo môžu klesnúť pod 10%. Splatnosť rýchlej pôžičky sa pohybuje od 5 dní, a pri najvyššej sume sa môžete stretnúť aj s 84 mesiacmi. Táto pôžička je opäť dostupná pre tých žiadateľov, ktorí hľadajú úvery bez registra, či bez dokladovania príjmu. Upozorňujeme, že nie všetky spoločnosti poskytujú tieto výhody a niekde môžete byť požiadaní dokladovať príjem.

  1. Pri nebankových pôžičkách si dajte pozor na výšku úrokovej sadzby a RPMNklasická

Táto nebanková pôžička vysoko konkuruje bankovým nielen vo výške, ktorú vám dokáže poskytnúť (do 100 000 eur), v dobe splatnosti (30 rokov), ale aj v úrokovej sadzbe, ktorá môže ísť aj pod 10%. Pri klasických pôžičkách už aj nebankové pôžičky požadujú dokladovanie príjmu, prípadne nazerajú do registra. Ak chcete vysokú sumu bez registra, obráťte sa na americkú pôžičku.

  1. bez registra

Nebankové pôžičky bez registra vyhľadávajú tí žiadatelia, ktorí už niekedy mali pôžičku, ale zároveň mali aj problémy s jej splácaním. Vtedy si ich spoločnosť, ktorej dlhovali, zapísala do zoznamu neplatičov. Isté je, že bankové spoločnosti vám nepožičajú, ale niektoré nebankové spoločností nebudú do tohto zoznamu nazerať.

  1. bez dokladovania príjmu

Máte nízky príjem? Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu je to, čo potrebujete, pokiaľ potrebujete súrne peniaze. Bez dokladovania príjmu žiadajte len vtedy, ak viete, že pôžičku budete vedieť splatiť. Je možné, že pri žiadosti budete požiadaní vypísať políčko s čistým mesačným príjmom. Spokojne ho zapíšte, nikto to kontrolovať nebude, keďže sa tým nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu zaväzujú.

  1. pre nezamestnaných

Dvierka nie sú otvorené len zamestnaným, ale už aj pre tých, ktorí prácu nemajú. Nebankové pôžičky pre nezamestnaných sú na trhu už dlhšiu dobu. Väčšinou zahŕňajú úvery bez dokladovania príjmu alebo bez registra. Nie sú len pre nezamestnaných v produktívnom veku, ale aj pre dôchodcov, či ženy na materskej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *