Výpočet ceny PZP cez online kalkulačku

Výpočtom získate finančnú úsporuUzatvorenie povinného zmluvného poistenia, ako už z názvu vyplýva, je povinné a to zo zákona. Keďže je povinnosťou pre všetkých držiteľov motorových vozidiel, motocyklov, prípojných vozíkov či iných špeciálnych vozidiel, väčšine vodičov sa spája s nepríjemnými vybavovačkami po poisťovniach. Súčasná doba však prináša aj príjemnejšie možnosti. PZP si pokojne môžete vybaviť už aj cez internet. Poistenie online ponúkajú dnes už všetky poisťovne a táto možnosť je čoraz viac využívaná aj klientmi. Pokiaľ si nechcete postupne preklikávať ponuky všetkých jedenástich poisťovní, ktoré momentálne poskytujú PZP, stačí, ak si nájdete rovno stránku sprostredkovateľa. My vám odporúčame stránku uzavripzp.sk. Na tejto stránke nájdete nielen množstvo informácií o povinnom zmluvnom poistení, ale taktiež nástroj PZP kalkulačka. Tá vám rýchlo a jednoducho poskytne PZP výpočet všetkých poisťovní a vy si tak v pohodlí domova môžete vybrať to najlepšie poistenie vášho vozidla. Zároveň môžete aj hneď o toto poistenie požiadať.

Predaj cez internet, a to aj v prípade predaja povinného zmluvného poistenia, má svoje špecifiká. Jeho fungovanie riadi Občiansky zákonník. Pri predaji cez internet máte napr. možnosť odstúpiť od zmluvy PZP do 7 dní bez udania dôvodu. Vypovedať poistnú zmluvu môžete podľa zákonníka do dvoch mesiacov od začiatku poistenia. Pri uzatváraní PZP online by ste mali dávať pozor na dva pojmy, a to platnosť poistenia a účinnosť poistenia. Samotné poistenie síce vzniká už vtedy, keď vyplníte objednávkový formulár, teda uzatvoríte zmluvu na internete, no pokiaľ ste neuhradili poistnú sumu, poisťovňa by za vás v prípade spôsobenia nehody neuhradila spôsobenú škodu. Pri poistení online teda nie ste poistení dovtedy, pokiaľ nezaplatíte poistné za PZP. Takže je potrebné, aby ste čo najskôr po uzatvorení povinného zmluvného poistenia online aj uhradili poistnú sumu v plnej výške.

V prípade nevyplatenej poistnej zmluvy v čase vzniku škodovej udalosti zákon rozlišuje 2 rozdielne prípady, a to ak:

  1. bol klient v čase poistnej udalosti v omeškaní s platením poistného
    do 30 dní – v tom prípade má vinník právo na to, aby poisťovňa za neho uhradila škodu poškodenému, túto si však poisťovateľ následne bude vymáhať od daného vinníka;
  2. bol klient v čase poistnej udalosti v omeškaní s platením poistného
    viac ako 30 dní – v takom prípade má poisťovňa právo odmietnuť poskytnutie poistného plnenia poškodenému, toto musí následne znášať vinník danej škodovej udalosti.

Vypočítať cenu poistenia zvládne každý

Online kalkulačka predstavuje pohodlný nástroj, vďaka ktorému rýchlo a jednoducho zistíte tú najvýhodnejšiu cenu povinného zmluvného poistenia vášho vozidla a to z pohodlia domova. Uzatvorenie PZP pomocou kalkulačky predstavuje najlepšiu možnosť pre tých, ktorí hľadajú čo najnižšiu cenu povinného poistenia, či už automobilu, motocykla alebo prípojného vozíka. PZP kalkulačka za vás jednoducho za pár sekúnd urobí presný výpočet. Takúto kalkulačku nájdete aj na už vyššie spomínanej stránke uzavripzp.sk. Keď si na ňu kliknete, dostanete sa na formulár výpočtu PZP.

Najpresnešiu ponuku dosiahnete zadaním všetkých potrebných údajovPri vypĺňaní formulára budete musieť zadať viacero údajov o vozidle a samozrejme aj o vás, ako o držiteľovi vozidla. Na začiatku budete musieť vyplniť informácie ako okres, v ktorom sa vozidlo v súčasnosti nachádza. Táto informácia ovplyvňuje výslednú cenu PZP, a to vzhľadom k tomu, či sa auto pohybuje po frekventovaných cestách, kde je riziko nehody vyššie, alebo po vidieckych komunikáciách, kde sú nehody zriedkavejšie. Cenu PZP ďalej ovplyvňuje aj účel využitia vozidla, teda to, či automobil využívate len na bežné súkromné účely alebo auto povedzme požičiavate. Do formulára okrem toho zadáte ešte údaje o vozidle, ako počet kilometrov, ktoré bežne za rok najazdíte, továrenskú značku a model auta, rok jeho výroby, prevádzkovú hmotnosť a najväčšiu prípustnú hmotnosť vozidla, palivo, tiež objem motora v centimetroch kubických a výkon motora v kW. Tieto údaje by ste mali vypĺňať podľa technického preukazu vozidla.

Na výslednej cene povinného zmluvného poistenia sa odzrkadľujú samozrejme aj údaje o držiteľovi vozidla, keďže väčšina poisťovní stanovuje cenu na základe bezškodového priebehu. Najskôr ale v tomto kroku vyplníte, či ste fyzická alebo právnická osoba, uvediete dátum narodenia, PSČ a mesto trvalého bydliska, dátum získania vodičského oprávnenia, ako aj sériové číslo tohto preukazu. Ako sme už spomínali, dôležitú úlohu zohráva to, či ste už spôsobili dopravnú nehodu, v prípade, že áno, ako dlho jazdíte odvtedy bez nehody.

V ďalšej časti formulára budete zadávať dátum, od ktorého by malo poistenie začať, uvediete, či už máte vaše vozidlo poistené u inej spoločnosti, či máte uzatvorené aj iné poistenie, ako napr. poistenie domu a pod., či vlastníte účet v OTP banke. Taktiež si budete môcť vybrať, v akom intervale budete chcieť poistku splácať, na výber budete mať štvrťročne, polročne alebo ročne. Na cenu PZP vplývajú aj údaje, ako napr. či máte dieťa do 15 rokov, keďže vo všeobecnosti poisťovne počítajú s tým, že vodiči s neplnoletými deťmi majú tendenciu jazdiť bezpečnejšie.

Po kliknutí na odoslanie vyplneného formulára sa vám do pár sekúnd objavia na monitore ponuky s cenovým ohodnotením. Teraz je už len na vás, či vás niektorá ponuka oslovila. Ak nie, nikto vás nebude nútiť poistenie uzavrieť. Ak áno, jednoducho na danú ponuku kliknete, čím automaticky požiadate o poistenie. Vami vybraná poisťovňa vás následne bude kontaktovať a na vašu emailovú adresu vám po doplnení niektorých údajov zašle potrebné dokumenty k zmluve.

Nenechajte sa zaskočiť cenouCena poistky za auto vás už neprekvapí

Medzi nesporné výhody PZP kalkulačky pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia patria úspora peňazí a času. PZP kalkulačka vám totiž naraz zobrazí ponuky viacerých poskytovateľov poistenia a vy si tak môžete vybrať tú najlacnejšiu, resp. najvýhodnejšiu ponuku. Rozdiely v ponukách jednotlivých spoločností sa pritom často pohybujú aj v desiatkach, či stovkách eur. A takáto úspora už teda určite stojí aspoň za zamyslenie. Časť peňazí môžete ušetriť aj tým, že nebudete musieť chodiť po jednotlivých pobočkách osobne a to hlavne v tom prípade, ak ste z menšieho mesta a kvôli tomu by ste museli cestovať.

Ďalšou výhodou je úspora času. Ak by ste chceli zisťovať všetky ponuky jednotlivých poisťovní osobne na pobočkách, čo je kvôli nájdeniu tej najvýhodnejšej ceny určite potrebné, tak vám to zaberie určite veľa času. Návštevy kamenných pobočiek sú limitované otváracou dobou, ktorá často nevyhovuje zamestnaným osobám. A určite si kvôli PZP nebudete vyberať z práce dovolenku. Takže by za deň by ste stihli navštíviť dve, maximálne tri pobočky. Čiže porovnaním jednotlivých ponúk by ste takto strávili niekoľko hodín času, ktorý ušetríte, ak využijete služby PZP kalkulačky. Vďaka nej zistíte ponuky všetkých poskytovateľov naraz a ešte aj z pohodlia domova. Jedinou podmienkou je, aby ste mali pripojenie na internet.

Okrem úspory času a peňazí je výhodou PZP kalkulačky aj to, že je presná a úplne nezáväzná. Po výpočte povinného zmluvného poistenia tak môžete siahnuť aj z čírej zvedavosti a nie len z nevyhnutnosti. Na základe vyplnenia formulára a následného výpočtu poistného vám nevzniká žiadna povinnosť o povinné zmluvné poistenie aj požiadať. Výber je totiž len a len na vás, môžete sa rozhodnúť kedy chcete a ako chcete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *